nasza firma

kalmar
kiedyś i dziś

Dzieciństwo przepełnione miłością i pasją do mebli odcisnęło swoje piętno i zaowocowało założeniem własnego przedsiębiorstwa.

.

.
2019
8 listopada

Budowa kolejnej firmy w Starym Sączu

Budowa kolejnej firmy w Starym Sączu
Obecnie dysponujemy jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych, zatrudniamy około 200 wykwalifikowanych pracowników, dysponujemy własną flotą transportową oraz bogatym parkiem maszynowym. Charakteryzuje nas wytrwałość w dążeniu do celu. Wieloletnie doświadczenie, znajomość branży i otwartość na klienta.
2015
8 kwietnia

Budowa hali produkcyjnej i biurowej

Budowa hali produkcyjnej i biurowej
22-letnie doświadczenie, konsekwentnie budowany wizerunek firmy, a przede wszystkim zaufanie klientów pozwoliło na budowę nowej hali produkcyjnej i pomieszczeń biurowych. Zatrudniono nowych pracowników, zostały zakupione najnowocześniejsze maszyny i technologie. Zmiana wizerunku objęła także logo firmy.
2005
8 kwietnia

Ekspansja na rynki zagraniczne

Ekspansja na rynki zagraniczne
Dynamiczny rozwój, ekspansja na rynki zagraniczne, podniesiony współczynnik konkurencyjności w stosunku do innych producentów mebli tapicerowanych po raz kolejny przyczyniają się do decyzji o dalszej rozbudowę istniejącego już zakładu w Paszynie.
2001
8 kwietnia

Przełom dla firmy

Przełom dla firmy
Rok 2001 okazał się przełomowym dla firmy KALMAR. Zaangażowane i determinacja przedkładają się na zintensyfikowanie produkcji. Jednakże, ograniczona powierzchnia pracy, brak miejsca magazynowego pociągają za sobą konieczność modernizacji, co przełożyło się na decyzję o budowie nowoczesnego zakładu produkcyjnego w miejscowości Paszyn.
1994
8 kwietnia

Rozwój młodej firmy

Rozwój młodej firmy
Trud i ciężka praca włożone w przedsiębiorstwo przełożyły się na niezwykle dynamiczny rozwój młodej firmy, w efekcie zapada decyzja o wynajęciu hali produkcyjnej. Niedługo po tym powstaje pierwszy firmowy salon meblowy KALMAR przy ulicy Dojazdowej w Nowym Sączu.
1993
1 kwietnia

Założenie firmy

Założenie firmy
Tak oto w 1993 roku powstaje Firma KALMAR, której nazwa wzięła się z zapożyczenia inicjałów założycieli: Marty i Marka Kaleta. Początki były raczej skromne ( garaż o powierzchni 65 m2  i sześciu pracowników jednak głowa pełna marzeń i ogromna determinacja pozwoliły zrealizować właścicielom nawet najbardziej śmiałe zamierzenia.
1970
1 kwietnia

Po pierwsze tradycja…

Po pierwsze tradycja…
Historia firmy KALMAR wywodzi się z tradycji pielęgnowanej przez pokolenia. Jej początki sięgają już pierwszej połowy ubiegłego wieku. Kamieniem węgielnym pod obecnie istniejąc firmę było założenie zakładu obróbki drewna przez Marię Gałuszka – babcię obecnej Prezes – Marty Kalety. Dzieciństwo przepełnione miłością i pasją do mebli odcisnęło swoje piętno i zaowocowało założeniem własnego przedsiębiorstwa.